Cildiniz Nefes Alsın

Cildiniz Nefes Alsın

Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı ?

Cildimizde bulunan doğal nem ve nemlendiriciler arasında olumlu bir denge kurmalıyız. Bu denge, cildimizin daha sağlıklı olmasını sağlayacak,cilt bakımında etkili sonuçlar verecektir. Kullandığımız nemlendiricileri duştan sonra uygulamak, daha etkili olacaktır.

 

Cildinize bakımı gece yatmadan uygulamanız durumunda cildinizin yenilenme zamanı olan uyku vaktinde daha etkili sonuçlar alacaksınız. Cildinizin yenilenme sırasında nam-ı diğer güzellik uykusunda etkili sonuçlar alması için cilt bakımı uykudan önce yapılmalıdır.

 

1 – Cildinizi Arındırın

Cilt bakımı yapmak için çok fazla ürün kullanmak hem cildinize hem de cebinize zarardır. Cildin ihtiyacına göre ürün kullanmak daha etkili ve uygun olacaktır. Örneğin cildiniz nemsiz ise krem bazlı losyonlar , yağlı ve normal ise yüz sabunu ,yağlı ise Dove ve Neutrogena sabunlarını kullanabilirsiniz.  Yüz ve vücut için kullanılan sabunların deodorant içermemesi daha uygun olacaktır.

 

2 – Cildinizi Ölü Hücrelerden Kurtarın

Ciltte oluşan ölü tabakayı atmak, cildin nefes alması ve kan dolaşımını arttırmak için ölü hücrelerden kurtulmak önemlidir.

 

Kullanılması Gerekenler

1-.Ölü tabakalardan kurtulmak için bir paket şekere, bir miktar zeytinyağı ekledinkten sonra dairesel hareketlerle cilde uygulanır.

 

2- Yulaf ezmesi u ile karıştırıldıktan ve macun kıvamına geldikten sonra yüze uygulanır, ovalanır  ve kalıntılar çıkarırılır. Macun kıvamına gelince yüzünüzü iyice ovalayın ve kalıntılarını çıkarın. Ölü tabakalardan kurtulmak için yulaf ezmesi iyi bir taktiktir.

 

3- Ölü hücrelerden kurtulmak için uygulanan yöntemlerden biri de aktarlardan bulunabilen   deniz suyudur. Cilt deniz suyu ile ovalanıp yıkanır. Bu yöntem cildi zinde tutar.

 

Kil maskesi cildi toksinlerden arındırmak için etkili bir maskedir. Yüzde yüz kil maskesi yazmayan kozmetik ürünleri alınmamalıdır.  Kilin orijinal aktarlardan alınacak açık kil olması brus   % 100 orijinal olması ürünleri alırken dikkat edilmesi gereken hususlardandır.

 

Kil Maskeleri Nasıl Uygulanır?

1 yemek kaşığı kili  sulandırıldıktan sonra cilde ovularak yayılmalı ve 5 -6 dakika sonra ılık su ile yıkanmalıdır . Bu uygulamadan sonra  cildinizin nefes aldığını hissedeceksiniz.

26 Kasım 2015 tarihinde Derya tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.85 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.