Çiğ Besin Diyeti ile Zayıflama

Çiğ Besin Diyeti ile Zayıflama

Evet, yanlış okumadınız sadece çiğ besin yiyerek zayıflamak mümkün. Tabi zayıflamak için sadece çiğ besin yemek çok doğru olmaz, bunun yanında her gün spor yapmalısınız. Spor ve çiğ besin diyeti ile artık istediğiniz forma ulaşıp dikkatleri üzerinize çekeceksiniz. Dünyada birçok sağlık kuruluşu da çiğ besin diyetini desteklemektedir. Yani bu diyet pek çok kimse tarafından onaylanmıştır.

Çiğ besinler en sağlıklı besinler olduğu için bu diyet sayesinde hem sağlıklı hem dengeli beslenme için gerekli işlemleri sağlamış olacaksınız. Üstelik üstüne kilo bile vereceksiniz. Tabi kilo vermek için sadece diyete güvenmek doğru olmaz. Hangi diyeti uygularsanız uygulayın istediğiniz kiloya ulaşmak için spor şarttır. Bu yüzden mümkünse bir spor salonuna üye olarak oraya düzenli olarak gidiniz. Mümkünse uzman eşliğinde sporunuzu yapın ve göreceksiniz ki çok kısa süre içerisinde istediğiniz kiloya ineceksiniz. Ayrıca bu diyetle beraber birçok hastalıktan uzak durup sağlıklı bir ömre sahip olacaksınız. Bu diyet sadece çiğ besin yemenizi savunur. Eğer et yemeden duramıyorsanız kendinizi zorlamayın ve başka diyetlere bakın. Bu diyet daha çok vejetaryenlere uygun bir diyettir.

Çiğ yiyecekler genel olarak sebze, meyve, hububat, meyve kurusu, kuruyemiş, bakliyat ve baharatlardan oluşur. Her gün sabah kahvaltısında badem, buğday tohumu, meyve salatası, yoğurt ve Hindistan cevizi yiyebilirsiniz. Öğle yemeğinde ise çeşitli yeşillikler, sarı biber, domates, kırmızı soğan ve mevsim salatası yiyebilirsiniz. Akşam ise sebze çorbası, peynir, muz ve istediğiniz içeceklerden oluşan menüyü yiyebilirsiniz.

14 Kasım 2016 tarihinde sevdam tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.62 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.