Blackberry Android Telefonunu

Blackberry Android Telefonunu

Son zamanlarda yaşadığı piyasadaki düşüşü ile daha çok ön planda olan Blackberry tekrar yükseliş için önemli bir adım attı. Blackberry ilk android uyumlu olan cep telefonu Priv kod adlı cihazı piyasaya çıkarmıştır. Samsung ile daha önce Blackberry beraber çalışmışlardır. Bu sebeple aralarında bir iş bağı vardır. Samsung Blackberry priv için Blackberry ile ortak bir çalışma yapmıştır.  Yapılan çalışma sonrası Blackberry Priv adlı android cep telefonunun piyasadaki bazı boşlukları dolduracağı söyleniyor. Hem güvenliği ile hemde android işletim sistemi ile blackberry priv nam salmaya geliyor.

blackberry priv

 

Blackberry Priv özellikleri

5.4 inçlik ekranı olan Blackberry Priv 1440 x 2560 çözünürlüğünde ekrana sahiptir.Snapdragon 808 işlemci (6 çekirdekli), 3 GB RAM, Adreno 418 grafik işlem birimi ve 18 MP arka kameraya ait telefon popüler olacağa benziyor. Blackberry Priv 192 gram ağırlığında,6,4 mm kalındığında,147 mm boyunda ve 77,2 mm en uzunluğundadır.3410 mAh batarya kapasitesine sahiptir.

25 Kasım 2015 tarihinde Derya tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.69 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.