Bir Günde 500 Kalori Yakmanın 10 Yolu

Bir Günde 500 Kalori Yakmanın 10 Yolu

Özellikle kadınların en büyük problemlerden bir tanesi fazla kilolardır. Ne yapsam zayıflayamıyorum derler. Hiç diyet yapmadan günde 500 kalori yakmaya ne dersiniz? Oldukça kolay 10 adımda rahatlıkla günde 500 kalori yakabilirsiniz. İşte o 10 adım.

kalori

1- Porsiyonlarınızı küçültün

Fazla yemekten şikayetçiyseniz ilk işiniz yemek yediğiniz tabakları küçültmek olmalıdır. Tabağınızdakileri yedikten sonra doyduğunuzu hissedeceksiniz.

2- Şeker, tuz ve undan uzak durun

Halk arasında da üç beyaz olarak bilin en şeker, tuz ve undan oldukça uzak durmaya çalışmanız sizin yararınıza olur. Obezite, kalp ve damar, böbrek rahatsızlığını engellemek için bu üç beyazdan uzak durmalısınız. Ayrıca şeker, tuz ve undan uzak durmanız fazla kalori almanızı engellemiş olursunuz.

3- Hareketli olun

Hayatımızın çoğunu oturarak geçiririz.Hareketsiz bir hayat sizi tembelliğe sürükler. Tembellik de fazla kilo demektir. Hareketli olduğunuz sürece fazla kalorilerinizi yakabilirsiniz.

4- Gazlı içecekleri hayatınızda çıkarın

Şeker, asit, kafein, aspartam gibi içerikleri içeren gazlı içerikler kalori demektir. Bu gazlı içeceklerin yerine evinizde hazırlıyacağınız bir içecek size iyi gelecektir.

5- Tatlı yerine meyve tercih edin

Canınızın tatlı istemesi oldukça doğaldır. Ancak tatlı kriziniz tuttuğunda bunu bir porsiyon meyveyle bastırabilirsiniz.

6- Televizyon izlerken atıştırmayın

Yoğun bir günden sonra eve gidip ayaklarınızı uzatarak televizyon izlemek isteyebilirsiniz. Ancak eve gitmeden önce yapacağınız yarım saatlik bir yürüyüş size iyi gelecektir. Daha sonrasında televizyon izleyebilirsiniz. Fakat televizyon izlerken atıştırmayız. Bunun sebebi televizyona dalıp çok fazla atıştırmaktır.

7-Midenize zarar vermeyin

Bazı insanlar yemek yemeği abartırlar. sofradan kalktıklarında ağrı çekerler. Midelerine nasıl zarar verdiklerinin farkında değillerdir. Aslında az az ve midelerinize zarar vermeyen gıdaları tüketmelisiniz. Böylelikle kaloriden de uzak durmuş olursunuz.

8- Kavrulmuş kuruyemişlerden uzak durun

Kavrulmuş ve işlenmiş kuruyemişler kalori depolarıdır. Bu sebep ile kavrulmamıi kuruyemişleri tercih etmelisiniz.

9- Tabağınızdakiler bittikten sonra sofradan kalkın

Geleneklerimize göre sofra muhabbeti her zaman ailece en tat alınan duygudur. Ancak yemeğiniz bittikten sonra sofrada muhabbet ederken bile ortadaki yiyeceklerden yersiniz. Bu nedenle tabağınızdakiler bitince sofradan kalkın.

10- Kalorinizi hesaplayın

Gün boyu yediğiniz yiyeceklerin kalorisini hesaplayın.

23 Kasım 2015 tarihinde Derya tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.58 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.