Aşkın Adresi    

Aşkın Adresi    

Evimizin adresi var, iş yerimizin adresi var, okulumuzun adresi var. E-mail adresimiz bile var. Ama aşkın adresi neresidir? Nerededir bu nam-ı değer aşk? Hangi sokakta oturur, bulunduğu mahallenin ismi nedir? Açık adresini kim verebilir?

Aşkın adresi var mıdır? Ya da aradığımızda bulabileceğimiz bir mekanı var mıdır? İsmi aşk olan bir kafe vardır belki ama gerçek aşkın adresi maalesef ki yok. Adresini bulanlar da hep farklı yerler de bulmuştur. Ama kesinlikle bir sokakta, bir semtte ya da bir mahallede değil. Ahmet’in kalbinde, Ayşe’nin yüreğinde, bir minnoş kedinin gözlerinde, doğadaki kuş seslerinde… Evet her yerde aşk var. Var olmasına var da kesin bir adresi yok.

Aşkın adresi olmayınca da bizler arayıp duruyoruz. Bazen biz nereye baksak oradan kaçmış oluyor aşk. Sohbet siteleri içerisine bakıyoruz kimi zaman acaba buraya mı saklandı diye. Etrafımızdaki insanlara soruyoruz, soruşturuyoruz. Ama kendi gelmek istemedi mi, bizi bulmak istemedi mi bizim onu bulabilmemiz sanırım imkansız.

Artık bizimle saklambaç mı oynuyor ya da oyun oynadığını mı zannediyor bu aşk bilinmez ama bilinen tek bir şey var olmadı mı olmadığı. Olacağı varsa da bakkala bile çıktığımızda önümüze çıkabiliyor. Ya da sadece kafa dağıtmak, lak lak yapmak için gittiğimiz bir kafe de veya sohbet odaları içerisinde gevezeliklerimizde bir anda hop ben buradayım diyebiliyor bize.

Anladık ki aşkın adresi yok. Biz istediğimiz de bize gelecek keyfi de yok. O zaman sohbet siteleri arasında biz öylesine gezinelim belki o gelir ben buradayım der bize. Ama geldiğinde de görünüp kaybolmasa bari. Zaten ömrümüz onu aramakla geçiyor. Buradayım deyip gitmesin ki hayatımızın anlamını getirsin bize aşk.

 

24 Kasım 2016 tarihinde sevdam tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.47 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.