Aşk Acısı Nasıl Geçer?

Aşk Acısı Nasıl Geçer?

Ayrılan da olsanız terk edilen de olsanız her ayrılık sancılı bir süreçtir. Çünkü her iki tarafında isteyerek ya da istemeyerek hayatı değişmektedir. Her iki taraf da kendisine göre bir takım beklentiler ile o ilişkiye başlamıştır. İçerisinde beklentilerinin bulamadığı için de ayrılmıştır ya da terk edilmiştir. Ortada yürütülemeyen bir ilişki vardır ve bu ilişki için gösterdiğiniz özveriler, çabalar aynı zamanda da gelecek adına kurulan hayaller birden yerle bir olmuştur. Arkasından da gelecek olan derin bir boşluktur. Hele terk edilen biz isek hayatımızda en değerli varlığımızı kaybetmenin acısını yüreğimizde hissederiz ve sanki sahip olduğumuz tek şey o ve onun sevgisiymiş, ilişki ile de her şeyimizi kaybetmiş gibi bir izlenime kapılırız. Acımızın asıl kaynağı da buradadır aslında.

Aşk acısını dindirme konusunda sizlere çözüm yolları sunacağımız bu yazımızda sizler de rahat bir nefes alıp acınızı unutabilirsiniz. Arkadaşlarınızdan ve ailenizden alacağınız destek ile de en kısa sürede bu can sıkıcı durumdan kurtulabilirsiniz.

  • Boşa Çıkan Zamanlarınızı Kendinize Ayırın.

Bir ilişki içerisindeyken zamanımızın çoğunu sevgilimize ayırırız. Farkında olmasak da onu düşünerek bile zaman ayırıyoruz. Hatta sevdiğimizi mutlu etmeye çalışarak, onun hayatımız hakkındaki fikirlerini dinleyerek ve onun hayatına dair konuları ele alarak zaman ayırmış oluruz. Eğer ayrıldıysanız ve bir ilişki içerisinde değilseniz tüm bu zaman dilimlerinde özgürsünüz demektir. Yapmak isteyip de zaman bulamadığınız için gerçekleştiremediğiniz isteklerinizi bir kağıda liste halinde yazarak işe başlayabilirsiniz. Bu listeden yola çıkarak kendinize ayıramadığınız zamanları artık değerlendirebilirsiniz. Böylece aklınızda, kalbinizde aşk acınız da takılıp kalmayacaktır. Eğer liste oluşturamadıysanız, aklınıza hiçbir şey gelmiyorsa ya da hiçbir şey size cazip gelmiyorsa yeni hobiler edinerek yolunuza devam edebilirsiniz.

 

  • Sevgilinize Dair Her şeyi Hayatınızdan Kaldırın.

Sevgilinizle ilgili olan hediyeleri ortadan kaldırın. Ona ait resimleri ve mesajları da silin gitsin. Belki yaşanan anlar güzeldi ama şu an onlara bakmak sadece acı verir. En güzeli eski sevgilinizi hatırlatacak her şeyi olduğunuz alandan uzaklaştırmak olacaktır. Eski sevgiliyi unutmak en iyisi. Böylece O’nu hatırlamak için bir bahanemiz de kalmayacak.

  • Eski Sevgilinizle Aynı Ortamda Bulunmaktan Kaçının.

Eski sevgilinizden ayrılmanın acısını hala kalbinizde hissediyorsanız, O’nu hala seviyorsunuz demektir. Sevgili olarak benimsediğiniz bir insan ile arkadaş kalmak gibi bir hataya asla düşmeyin. Çünkü arkadaş olarak aynı ortamda bulunmak size çok daha büyük acılar yaşatacaktır. Yanınızda görüp de ona istediğiniz gibi davranamamak adeta yaranıza tuz bakmak gibi olur. Acınızı ve yaranızı derinleştirmek istemiyorsanız mümkün olduğunca onunla aynı ortamda yer almaktan kaçının.

  • Bardağın Dolu Tarafını da Görün.

Biz insanlar genellikle karamsar yaklaşırız konulara. Özellikle konu aşk acısı olunca kendimizi iyice melankolik düşüncelerin içerisinde buluruz. Siz bunu yapmayın. Evet, ayrıldınız. Çünkü ortada ters giden bir şeyler vardı. Bu ilişkinin devam etmesi durumunda daha büyük yaralar alıp, geri dönülmesi daha güç yollara girecektiniz. Belki acınız çok tazeyken değil ama biraz bu acınızı dindirebildiğinizde çok daha uyumlu bir çift olabileceğiniz doğru insan ile tanışma şansına hala sahipsiniz. Bunu unutmayın.

 

 

 

 

 

13 Kasım 2016 tarihinde sevdam tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.55 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.