Apple iPhone SE 2017’de yenilenecek mi?

Apple iPhone SE 2017’de yenilenecek mi?

Apple her ne kadar Android’e karşı kendini küçük düşürse veya ne kadar Pazar hacmi kaybı yaşasa da 2017 yılında daha fazla satış yapmaya, daha fazla müşteri kazanmaya odaklanıyor. Peki 2016 yılının popüler telefonlarından olan iPhone SE, 2017 yılında herhangi bir değişime uğrayacak mı? Veya telefon güncelleme alacak mı? İşte detaylarıyla 2017 Apple haberleri ve iPhone SE’si.

Büyük ekranlı telefonlara pek fazla aşina olamayan müşterileri için üretmiş olduğu iPhone SE ile ilgili her geçen gün yeni bir iddia geliyor. Müşteriler iPhone 6S gücünde olan fakat ekranı daha küçük olan yeni bir iPhone modeli arıyor. Apple ise bu konuda halen resmi bir açıklama yapmış değil fakat dediğimiz gibi her kafadan ayrı bir ses çıkıyor ve herkes farklı iddiaları ortaya atıyor.

Bir araştırma ve güvenlik şirketi olan KCI Securities’in analizcisine göre Apple, 2017 yılında iPhone SE 2017 için herhangi bir değişiklik yapmayacak. Donanım olarak, görünüm olarak hiçbir değişiklik olmayacak. Peki Apple neden böyle bir şey yapıyor? Çünkü yeni çıkardığı telefonların daha fazla satmasını, daha fazla müşteri kazandırmasını istiyor. Çin’de, Hindistan’da veya Türkiye’de 2017 yılında Apple için az derece de sevkiyat olacak. Çin ve diğer ülkelerde Pazar hacmi kaybolduğu için pek fazla sevkiyat yapması beklenmiyor. Bir yandanda Apple’ın fiyatları düşürmesi bekleniyor. Çünkü bir çok ülkede iPhone 7, 3000 TL’nin üzerinde satılıyor.

 

11 Kasım 2016 tarihinde sevdam tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.72 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.