Android, iPhone’u Yendi!

Android, iPhone’u Yendi!

2016 yılının yavaş yavaş sonlarına gelirken Android ile iPhone arasındaki mücadelenin raporlarıda yayınlanıyor. Yeni, yıl sonu raporlarına göre Android, iPhone’dan daha fazla büyümüş ve büyük bir Pazar hacmine sahip olmuş. Apple’ın çıkartmış olduğu iPhone 7 görünüşe bakılırsa hiçbir işe yaramamış.
Raporlarda Android telefonların aşırı şekilde büyüdüğü gözle görülüyor. İnanılmaz bir yükseliş yakalayan Android, Apple’a açık ara fark atmış. Raporda ilginç veriler yer alıyor.
Yabancı bir araştırma merkezinin yılın 3. Çeyreğine ait raporlarında bu yıl içerisinde 375 milyon adet yeni akıllı telefon üretildiği ve piyasaya sunulduğu görülüyor. 375 milyon adet akıllı telefonun %88’i Android işletim sistemine sahip. Android bu denli bir yükselişteyken iPhone cephesindeyse aşırı şekilde düşüş var. Çin’de ve Afrika’da Pazar kaybına uğradı ve satışları çok fazla etkilendi. Bu verilere göre bir açıklama yapılması istenirse yılın 3. Çeyreğinde Android 10.3’lük bir artış yakalamış. Apple ise Android kadar şanslı olamamış ve pazarda 5.2’lik bir düşüş yakalamış.
Diğer araştırma merkezlerine göre artık Android pazarda büyük bir hisseye sahip ve lider konumda yer alıyor. Uzun süre boyunca bu lider konumdan düşmeyecektir. Aksine daha fazla orana ve paya sahip olup Apple’ı tamamen Pazar payından vazgeçirtmek isteyecektir. Bu şekilde Android büyümeye devam ederse Pazar içerisinde tek ve en güçlü yazılım sistemi Android olacak.

3 Kasım 2016 tarihinde MavraNet tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.67 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.