Aldatılma Psikolojisi

Aldatılma Psikolojisi

Aldatılma psikolojisi hayatta yaşanacak en bunalımlı ve atlatılması güç olan sorunlardan biridir. Atlatılma psikolojisinden kurtulabilmek kolay değildir ama imkansız da hiç değildir. Aldatılan insanın kişilik ve karakter özelliklerine göre psikolojik etkileşimler değişim göstermektedir. Yani aldatılan insan onu aldatanı çok mu seviyordu? Sevgisini hırsa mı dönüştüren biri? Sıkıntılı olduğu ve bunalıma girdiği zamanlarda kendini tanıyıp diğer alanlara yönelebilen biri mi? Aldatıldığı insanı olmayan bir şekilde hayalinde o olmazsa olmaz olarak mı görüyordu? Bu sorular gibi daha yüzlerce soru aldatılma psikolojisi ve bu durumda sergilenebilecek hareketler hakkında fikir verebilir.

Aldatılan inanların içerisinde bulunduğu ruh hali genellikle onları çivi çiviyi söker ata sözümüzde olduğu gibi farklı arayışlara iter. Sohbet siteleri içerisinde muhabbet eden ve gayet normal görünen birçok insanın aslında aldatılmanın ardından orada olduğunu görebilirsiniz.

Sadece sevgilisi tarafından değil aynı zamanda eşleri tarafından aldatılan hem erkekler ki daha çok bayanlar aldatıldıklarını anladıklarında hemen sohbet siteleri içerisinde çare aramaya başlayabilirler. Ancak yaşadığı acıyı karşısındaki insana yaşatarak huzura kavuşabileceklerine inanırlar. Daha çok aldatılan bayanların aradığı bir çözümdür bu. Çünkü toplumumuz gereği bir erkek aldatıldığını hiçbir zaman kabullenemez ve ayrılarak çözümü bulur. Karısını da herkese rezil eder. Ama maalesef ki yine toplumumuz gereği erkeklerin aldatması çok daha normal karşılanır. Avrupa’da asla bir düşünce yoktur ve böyle bir şey kabullenilemez. Yani aldatma cinsiyet le bağdaştırılmaz. Hata ise her iki cinsiyet için de hata normal ise her ikisi için de normal kabul edilebilen bir durum olarak karşımıza çıkar.

Tüm bu toplumsal durumumuz gereği sohbet siteleri ve sohbet odaları içerisinde aldatılan kadınların çok olması sizce de doğal değil mi? İçlerine attıkları ama bir türlü sesini çevresindekilere duyuramadığı, herkesin erkek o affedebilirsin tepkilerine ve görüşlerine karşı ne yapabilir ki? Kimseye bir şey anlatma zorunluluğu duymayacağı sohbet siteleri ve sohbet odaları içerisinde rahatlıkla kendini rahat hissedebilir.

28 Kasım 2016 tarihinde sevdam tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.44 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.