Aç Karına Su İçmenin 8 Faydası

Aç Karına Su İçmenin 8 Faydası

Özellikle Japon kadınların, ince, formda ve sağlıklı oldukları gözden kaçmayan bir gerçektir. Aslında onların sabahları ritüel haline getirdikleri birtakım alışkanlıkları nedeniyle böyle sağlıklı ve formda oldukları birçok araştırmanın sonucunda ortaya konmuştur. Ritüel haline getirdikleri bu alışkanlıklardan en önemlisi de sabah uyanır uyanmaz aç karna su içmektir. Şimdi, sabah kalkınca aç karına su içmek ne gibi faydalar sağlar 8 maddede sıralayalım.

1-) Toksinlerin Vücuttan Atılmasına Yardımcı Olur
Su içmek bağırsakları harekete geçirir ve gece boyunca kendisini toparlamaya çalışan vücuttan toksinlerin kolayca atılmasına yardımcı olur.

2-) Metabolizmayı Arttırır
Aç karına su içmek metabolizma hızını yaklaşık %24 arttırır. Bu, özellikle diyette olan insanlar için çok önemlidir. Metabolizma hızının artması demek, sindirimin de hızlanması ve kolaylaşması demektir.

3-) Kilo Almayı Önler
Toksinleri dışarı atılması ve metabolizma hızının artması ile sindirimin kolaylaşması kilo almanın önüne geçilmesi anlamını da taşır ve bu kilo vermeyi de kolaylaştıran bir durumdur.

4-) Mide Yanması ve Hazımsızlığı Giderir
Mide yanması, hazımsızlık ve reflü gibi mide problemleri, midedeki yüksek asit miktarından kaynaklanır. Aç karna içilen su bu asitlerin vücuttan atılmasını sağlar ve mide problemlerin azalmasına yardımcı olur. Kahvaltı için de mideyi hazırlar.

5-) Cilt Sağlığına İyi Gelir
Dehidrasyon (sıvı kaybı), kırışıklıklara ve ciltteki gözeneklerde problemlere neden olur. Sabahları aç karına 500 ml kadar su içmek, kan akışını arttırır ve cilde parlaklık kazandırır. Toksinlerin atılması ile cilde güzel bir görünüm kazandırır.

6-) Sağlıklı Saçlar
Dehidrasyon aynı zamanda saçların sağlıklı büyümesine engel olur. Bol su içmek, saçları dışarıdan besler. Yetersiz su alımı, ince saçlara ve saçlarda kırılmaya neden olur. Özellikle aç karına su içmek, saç sağlığı için çok önemlidir.

7-) Böbrek Taşları Oluşmasını Önler
Sabahları aç karna su içmek, böbreklerde taş oluşumunu, mesanede de enfeksiyon oluşumunu engeller.

8 -) Bağışıklık Sistemini Güçlendirir
Aç karına su içmek, bağışıklık sistemi hastalıklarını önlemekte etkilidir ve bağışıklık sistemini güçlendirir.

7 Kasım 2016 tarihinde MavraNet tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.49 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.