Abluka

Abluka

2015 Türkiye ve Fransa ortak yapımı olan Abluka filmi 06 kasım 2015 tarihi gösterimlidir. 117 dakika boyunca izleyicisini drama doyuracak bu filmin mutfak kadrosu oldukça kaliteli isimlerden oluşmaktadır. Başarılı bir Türk yönetmen olan Emin Alper Abluka filminin yönetmen koltuğunda oturuyor. Emin Alper kadar başarılı isimler filmin yapımcılık koltuklarında oturmaktadır. Nadir Öperli , Enis Köstepen Abluka nın senaristleridir. Ayrıca filmin yönetmeliğini yapan Emin Alper Abluka’ nın senaristliğini üstlenmektedir. Başarılı bir mutfak ekibine sahip Abluka’ nın oyuncu kadrosuda oldukça genç ve başarılı isimlerden oluşmaktadır. Tülin Özen , Mehmet Özgür , Ozan Akbaba , Müfit Kayacan , Berkay Ateş oyuncu kadromuzu oluşturan isimlerden sadece bir kaç tanesidir.
2015 Adana Altın Koza Film Festivalinde en iyi film ödülünü alan Abluka filminin konusu da oldukça ilgi çekicidir. Kadir hapisden şartlı salınmıştır. O sıra istanbul oldukça karışıktır. Polis suçluların peşindedir. Bir emniyet müdürünü KAdir’ e iş bulur.Kadir kağıt toplayacısı gibi görünen bir muhbirdir. Suçluların çöpten bomba yaptığını bilen polisler Kadir’ i suçluları keşfetmesi için kullanır.

16 Kasım 2015 tarihinde Derya tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.104 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.