86 yaşındaki kadına oyun yapımcılarından büyük ceza!

86 yaşındaki kadına oyun yapımcılarından büyük ceza!

Günümüzde korsan oyun oynayıcılarına herhangi bir ceza kesildiğini görmedik fakat birkaç gün önce 86 yaşındaki kadına korsan oyun oynadığı için büyük bir ceza geldi!
Normal şartlar altında ne olursa olsun korsan bir ürün kullanmak her zaman suç olarak kabul edilmiştir. Fakat bir çok insan bu durumu kabullenmezler ve korsan oyun oynamaya, korsan müzik indirmeye devam eder. Bir yandan da firmalar tarafından hiçbir şekilde ceza kesilmediği için kullanıcılar bu durumu hiç önemsemez. Fakat Christine McMillan için bu durum geçerli değil.
86 yaşındaki Christine McMillan bir Youtuber ve geçen hafta mail adresine ‘’Metro 2033’’ adlı oyunu korsan olarak indirdiğini, oynadığını söyleyen bir mail geldi. Bu mailin ardından kendisine 5 bin dolar ceza kesildi fakat kadının bu durum hakkında hiçbir bilgisi yoktu. Her ne kadar kulağa şaka gibi gelse de veya troll gibi gelse de olaylar CBC’e çoktan yansıdı.
Yaşlı kadın olayla ilgili olarak şunları söyledi; ‘’Bu zamana kadar bilgisayarıma hep ben girdim. Benden izinsiz olarak hiç kimse bilgisayarıma erişemez. Ayrıca ben neden bir savaş oyunu indirmek isteyeyim ki?’’ Dedi. Kadının yetişkin bir oğlu var fakat o da bilgisayarla pek fazla ilgili değil. Kadın son sözü olarak şunları söyledi; ‘’Ben veya oğlum hiçbir şekilde bunu yapmadık. Korsan olarak bir oyun oynamadık ve indirmedikte. Kesilen bu 5 bin dolarlık cezayı hiçbir şekilde ödemeyeceğim.’’ Dedi.

1 Kasım 2016 tarihinde MavraNet tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.72 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.