4.5 G Nedir?

4.5 G Nedir?

 

Vodafone Avea Turkcell 4.5 G ihalesinden epeyce bir hat alarak ayrılmışlardı. Sona gelinen 4.5 G ihalesi tamamlanarak 1 Nisan’da hizmete girmeye hazır hale gelmiştir. 4.5 G ile ilgili heyecanlanıyoruz ama bize nasıl imkanlar sunacağını Belki de bilmiyoruz.

4.5 ‘nin  bize ne gibi bir faydası olacak?

 Daha hızlı internet kullanacağımızdan dolayı kur fiyatları ne durumda etkileyecek?

 4.5 G’ nin artıları ve eksileri ile sizlere anlatıyoruz.

4.5 g’nin  kablosuz iletişim ağı olarak yani dördüncü jenerasyon adı verilmektedir.  Ülkemizde 4G ya da lt Advanced kullananlar için 4.5 G Yada 4G olarak isimlendirilmiştir.

4.5 G kadar hızlı olan 4G 100 mbps hız sağlıyor. 4.5 G  ya da Life Advanced 300mbps yani saniyede 30 75 MB ve daha üstüne de çıkabiliyor. 4.5 G 8 gb bir sinemayı 6 dakikada indirebiliyor. Normalde kullandığımız 3G çok fazla yoğun değilse 25 m b p s hızına çıkabilmekte ama hiçbir zaman için kesin olarak tecrübe edilmemektedir.  4.5  G ise Şimdilik Sadece kağıt üzerinde bir rakamla sınırlı kalmaktadır.

4.5  G ne işe yarar?

Normal şartlar altında yeterli olan 3G işimize yaramaktadır. 4.5 G ile takılmadan video izleyebilir ve de kesintisiz bir şekilde müzik dinleyebilirsiniz. Skype facebook Messenger Hangouts gibi görüntülü uygulamaları da son derece kaliteli bir şekilde kullanarak sohbet edebilir ve birçok büyük  dosyanızı da Bulut tabanlı sistemde indirerek yüklerken hızını Sizlerde tecrübe edebilirsiniz.

4.5 ‘ye geçtiğiniz takdirde neler değişecek?

4.5 G SIM kartlılar banka işlemlerinde Bazı sıkıntılar yaşayabilir sebebi ise işlemlere girebilmek için tek kullanımlık şifreler. Birçok banka sayfalarından müşterilerini bilgilendirmek için açıklama yapmıştır bu bilgilere ulaşabilmek için mutlaka takip etmek gerekir.

4.5 G bataryalarımızın bitirecek mi?

2G kullanırken telefon şarjları 45 gün gidiyordu 3G ye geçildikten sonra 24 saate düştü 4 buçuk G ile daha fazla video izlenir kesintisiz ezildiği için şarj aramız biraz daha az gidebilir.

4,5 G  bilgisayarlara gelecek mi?

Akıllı telefonlar modem hizmeti de verdikleri için 4,5 G  dizüstü bilgisayarlarda kullanmakta mümkün olacaktır.  4.5 g’nizle  ADSL Gün geçtikçe ortadan kalkacak gibi görünmektedir. Evdeki internet hızı da şu an için değişmeyecektir.

4.5 G bağlantısı biraz yavaş mı?

3G bağlantısı ile telefon görüşmeleri beş saniyede gerçekleşmektedir. 4 buçukta geçildiği takdirde ise 8 saniye çıkması beklemektedir. Örneğin 4.5 G şebekesine Geçmiş olan bir kişi 3G şebekesinde bağlı olan bir kişiyi aramak istediğinde üç saniyelik bir gecikme yaşanacaktır.

 

4.5 G pahalı bir servis mi?

Aslında düşünülenin aksine pahalı olmayacaktır. Çünkü daha hızlı internet kullanacaklarından dolayı fotoları da çabuk bitecektir. 4.5 G internet paketleri 6 GB tarifeye yükselerek fiyatları daha da düşürebilir. Bu konuda ön yargılı olmamak gerekiyor.

3G sistemi ne olacak?

3G kullanıcıları ise bu durumda son derece Karlı çıkacaklar. 4.5 G frekansının hizmet vermesi ile de üçgenin kapasitesi de artacak. 3G ile yaşanan sıkıntılar da Böylelikle azalmış olacak.

5G için İhale mi yapılacak?

Aslında yapılmayacak. 4.5 G ihalesi 5G ile kapsamaktadır. Çünkü 4 buçukta ihalesinde 5 g’nin de  hizmetleri için bedelini ödeyerek Bu ihale de sahip olmuşlardır.

8 Nisan 2016 tarihinde Derya tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.61 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.